Savitarna
mažas stiklinis gaubliukas gamtoje
mažas stiklinis gaubliukas gamtoje

„Ignitis“ pateko tarp 1 proc. tvariausių pasaulio įmonių

Įmonių iš viso pasaulio pasiekimus tvarumo srityje vertinanti reitingų agentūra „EcoVadis“ sumanių energetikos sprendimų bendrovei „Ignitis“ suteikė platininį įvertinimą. Tai reiškia, kad „Ignitis“ veikla iš tvarumo perspektyvos laikoma itin pažangia – įmonė pateko tarp 1 proc. geriausiai įvertintų įmonių pasaulyje.

„EcoVadis“ vertina verslo organizacijų veiksmus ir rezultatus keturiose tvarumo srityse: aplinkos apsaugos, žmogaus teisių ir darbo santykių, etikos bei darnių pirkimų. Specialioje platformoje skelbiamais vertinimo rezultatais naudojasi tūkstančiai įmonių, stebėdamos ir skatindamos savo tiekimo grandinės tvarumą.

„Mūsų klientai – tiek didelės tarptautinės organizacijos, tiek vis daugiau lietuviškų verslo klientų bei gyventojų – didelį dėmesį skiria ne tik savo vartojamos energijos kilmei, bet atidžiai vertina ir įvairius pasirenkamo energijos tiekėjo veiklos aspektus. Tikimasi realių veiksmų prisidedant prie klimato kaitos švelninimo, pagarbaus ir lygiavertiško santykio su darbuotojais, absoliutaus skaidrumo ir t. t. „EcoVadis“ vertinimas rodo, kad žengiame geru nuolatinio tobulėjimo keliu ir esame tarp aukščiausius reikalavimus atitinkančių organizacijų“, – sako „Ignitis grupės“ tvarumo vadovas Valentas Neviera.

„EcoVadis“ naudojama vertinimo metodologija remiasi įvairiais tarptautiniais atsakingo verslo standartais, tokiais kaip Pasaulinio atskaitingumo inciatyva (angl. Global Reporting Initiative), Jungtinių Tautų Pasaulinis susitarimas (angl. UN Global Compact) ir kt.

2021 m. „Ignitis“ buvo tarp 8 proc. geriausiai platformoje vertintų įmonių. Dar geresnį vertinimą šiemet nulėmė įmonės veiklos sertifikavimas ISO standartais, tarptautines gaires atitinkantis visos „Ignitis grupės“ tvarumo duomenų atskleidimas, platus naudų darbuotojams spektras, pagalba klientams siekiant efektyviau vartoti energiją ir kt.