Savitarna
Ignitis ofisas
Ignitis ofisas

Kitąmet „Ignitis“ daugiau dėmesio telks strateginės svarbos paslaugoms

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ kitąmet daugiau dėmesio skirs strateginės svarbos paslaugoms: elektros energijos tiekimui, atsinaujinusiai eparkai.lt platformai, elektromobilių įkrovimo tinklo „Ignitis ON“ plėtrai, bei ateities paslaugų vystymui ir kūrimui. Tuo metu dalies kitų paslaugų klientams bendrovė atsisako.

Kaip teigia „Ignitis“ vadovas, valdybos pirmininkas Artūras Bortkevičius, nuo 2019 m. bendrovė aktyviai teikia saulės elektrinių įrengimo paslaugą privatiems klientams, vystė šilumos siurblių sprendimus privatiems klientams, apšvietimo modernizavimo ir ESCO paslaugas verslo klientams. 2020 m. pradžioje pirmą kartą pasiūlė elektromobilių įkrovimo stoteles privatiems klientams. Šiuo metu, reaguojant į rinkos pokyčius ir didelę tokių sprendimų pasiūlą, šių paslaugų bendrovė atsisako, o visus pajėgumus skirs strateginės svarbos paslaugų kokybės užtikrinimui, plėtrai ir inovacijų kūrimui. Svarbu pasakyti, kad nepaisant to, jog atsisako ne strateginės svarbos paslaugų, bendrovė išsaugos darbo vietas – visi darbuotojai gaus individualius pasiūlymus prisijungti prie plečiamo „Ignitis ON“ tinklo naujai kuriamame Elektromobilių įkrovimo tinklo departamente.

 
„Saulės elektrinių privatiems klientams jau esame pardavę visiems 2023 metams, todėl neabejotinai, visas jas įrengsime pagal sudarytas sutartis. Lygiai taip pat pagal sutartyje numatytas sąlygas įrengsime, prižiūrėsime, teiksime garantinį aptarnavimą visiems klientų įsigytiems produktams, ar tai būtų saulės elektrinė, šilumos siurblys, elektromobilio įkrovimo stotelė, ar ESCO apšvietimo sprendimas verslo klientams. Esamiems klientams niekas nesikeičia, tačiau naujiems klientams šių paslaugų nebeteiksime. Nuo gruodžio 1 d. su naujais klientais derybų nebepradedame, o iki to laiko gautos užklausos bus atsakytos.

Svarbu akcentuoti, kad verslo klientams toliau teiksime saulės elektrinių ir elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo sprendimus, verslui nebeteiksime tik ESCO apšvietimo sprendimų“, – sako A. Bortkevičius.

Tokį sprendimą „Ignitis“ valdyba priėmė reaguodama į rinkos pokyčius. Visos anksčiau minėtos paslaugos buvo teikiamos bendradarbiaujant su išorės tiekėjais – įvairiomis rangos, vystymo įmonėmis, o tai iššūkių gausus veikimo modelis, kuris nėra tvarus. Investuoti į nuosavą rangą, kai rinka pakankamai užpildyta, bendrovė nemato esant strategiškai teisingu žingsniu. 

Bendrovės vertinimu, rinkoje yra pakankamai tiekėjų, galinčių pasiūlyti tiek saulės elektrinių, tiek šilumos siurblių ar privačių elektromobilių stotelių įrengimo paslaugas ir produktus, todėl nauji klientai, kurie planavo įsigyti jas iš „Ignitis“, nepatogumų pajausti neturėtų.