Savitarna
saulės parkas
saulės parkas

Saulės parkų rezervacijos muša rekordus. Paklausa gerokai viršija pasiūlą

2022 m. pradžioje fiksuojamas smarkiai išaugęs susidomėjimas saulės parkais ir elektrinėmis. Sausio mėnesį sudaryta net 15 kartų daugiau sutarčių nei pernai tuo pat metu, o saulės parkai rezervuojami vos per 2-3 dienas.

Sausio mėnuo parodė, jog augančios elektros energijos sąskaitos vis daugiau gyventojų skatina tapti gaminančiais vartotojais. Saulės elektrinių ir nutolusių saulės parkų paklausa išaugo net keliais kartais ir viršijo visas prognozes. Tačiau tai nebestebina „Ignitis saulės parkų” ekspertų, juk siūloma elektros energijos gamybos iš atsinaujinančių energijos išteklių saulės parkuose ar saulės elektrinėse nauda, ypač nestabilios elektros energijos rinkos ir kylančių kainų kontekste,  jau mažai kam kelia abejonių.

Anot „Ignitis“ produktų vadovės Indrės Baltušienės, susidomėjimo saulės energetika bumą sukėlė keli faktoriai: augančios elektros kainos bei parama verslui ir gyventojams, nusprendusiems įsigyti saulės elektrinę ar dalį nutolusiuose saulės parkuose.

Pernai „Ignitis“  sudarė sutartis beveik su 2000 privačių ir verslo nutolusių gaminančių vartotojų. O šių metų pradžios pardavimai jau net 15 kartų didesni nei pernai tuo pačiu metu.

„Šiuo metu jaučiame mūsų lūkesčius pranokstantį klientų antplūdį. Saulės parkų paklausa dabar gerokai viršija pasiūlą. Jie tiesiog „šluojami“, pavyzdžiui dabar, vos paskelbus rezervaciją, jie išperkami vos per 2-3 dienas, kai anksčiau tai turkdavo iki 2 mėnesių. Susidomėjimas saulės elektrinėmis taip pat milžiniškas ir viršija net optimistines mūsų prognozes. Šiuo metu gaunamų užklausų gausa prailgino reagavimo į jas terminą. Dėl to prašome visų mūsų klientų apsišarvuoti kantrybe ir kiek ilgiau palaukti mūsų reakcijos į jų užklausas ar vizitų į interesantų objektus“, – I. Baltušienė.

Šiandien eparkai.lt platformoje rezervacijoms skelbiami parkai bus pastatyti jau spalio mėnesį. Taigi, visi gyventojai pateikę paraiškas APVA paramai gauti, turėtų suskubti atlikti rezervacijas dabar, priešingu atveju yra tikimybė nespėti į 12 mėnesių terminą, per kurį APVA parama turi būti panaudota.  Juolab, kad ir rezervacijos mokestis vos 50 eurų.

Apsilankius eparkai.lt platformoje galima rasti informaciją apie visus šiuo metu platformoje parduodamus saulės parkus, pasiskaičiuoti kokios galios jums reikia ar sužinoti, kaip gauti paramą įsigyjant dalį saulės parko.