Nuo sausio 2 d. prasidėjo paraiškų teikimas neefektyvių biokuro katilų keitimo namų ūkiuose paramai gauti. ​​​​​​​Paraiškos į 2020 sausio mėn. APVA paramą nebėra priimamos.


Jos metu Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) planuoja paskirstyti 3 mln. Eur ES lėšų. Paraiškas paramai gali teikti nekilnojamo turto savininkai, kurių objektas neprijungtas prie centralizuotai teikiamos šilumos sistemos, o esamas katilas neefektyviai naudoja biomasę.

Neefektyviai biomasę naudojančius individualius katilus galima keisti į:

  1. naują biokuro katilą;
  2. šilumos siurblį;

Svarbiausios datos:

  • Iki sausio 31 d. pateikite paraišką paramai gauti: https://apvis.apva.lt/
  • Iki kovo 5 d. būsite informuoti, ar parama katilo keitimui buvo patvirtinta ir kokio dydžio paramą gausite.
  • ne vėliau kaip per 9 mėnesius nuo kvietimo teikti Registracijos formas pabaigos dienos. APVA turėsite pateikti išlaidų kompensavimo prašymą.

Instrukcija, kaip užpildyti paraišką paramai gauti.

Turite klausimų dėl galimybės gauti paramą šilumos siurbliui?
Užpildykite formą, o mūsų konsultantai su Jumis susisieks!

Susisiekite

Kodėl siūlome rinktis šilumos siurblį?

Tai pasirinkimas, leisiantis ne tik sutaupyti, bet ir prisidėti prie mažesnės aplinkos taršos. Panaudojant lauko ore esančią energija, oras-vanduo šilumos siurbliai yra skirti patalpų šildymui ir karšto vandens ruošimui. Jeigu jus planuojate statomame ar jau pastatytame name įsirengti vandeninę šildymo sistemą (radiatorius, šildomas grindis) bei karšto vandens ruošimą, siūlome jums rinktis oras-vanduo tipo siurblį. Tokiu būdu jūs gausite pilnavertę sistemą, kuri ištisus metus gali tarnauti kaip vienintelis šilumos šaltinis.

Šilumos siurbliu oras-vanduo efektyvumas?

COP (naudingumo koeficientas) parodo kiek iš 1kW elektros energijos pagaminama šilumos. Jeigu jūsų siurblys yra 10kW galingumo, o COP (naudingumo koeficientas) prie -7 laipsniu lauko temperatūros yra 4,2 vadinasi valandines elektros sąnaudos atiduodant 10kW šilumos galios bus 10 / 4,2 = 2,38 kW. Tai yra vienas iš svarbiausių rodiklių, kuris parodo šilumos siurblio efektyvumą. Kuo aukštesnis COP prie žemesnes lauko temperatūros, tuo mažesni kaštai bus šaltomis žiemos dienomis.

Kaip jie veikia?

Šilumos siurbliai oras-vanduo efektyviai naudoja elektros energiją ir veikia panašiai kaip jūsų šaldytuvas tik priešingu principu:

  1. Šilumos siurblyje naudoja freoną, kuris veikiamas aplinkos temperatūros pradeda garuoti ir virsta dujomis.
  2. Kompresorius suslegia dujas, kurios dėl aukšto slėgio įkaista.
  3. Pagaminta šiluma keliauja į jūsų šildymo sistemą.
  4. Šiluma taip pat paruošia ir jūsų karštą vandenį.

Šilumos siurbliai oras-vanduo – tai įrenginiai, kurie lauko oro šilumos energiją perduoda patalpų šildymui ir karšto vandens ruošimui per vandens šilumokaitį. Šilumos siurbliai oras-vanduo sudaryti iš šių pagrindinių elementų: kompresoriaus, kondensatoriaus (šilumokaičio), išsiplėtimo vožtuvo ir garintuvo, galiausiai, iš uždaroje sistemoje cirkuliuojančio šaldymo agento – freono. Oras-vanduo šildymas pagrįstas šilumos perkėlimu: kompresorius suslegia dujas, kurios dėl aukšto slėgio įkaista ir šilumokaityje atiduoda savo šilumą vandeniui. Kai dujos atiduoda savo energiją, t. y., šilumą, jos pradeda kondensuotis ir jų temperatūra žymiai sumažėja, tačiau dujų slėgis dar yra pakankamai aukštas, todėl išsiplėtimo vožtuve yra sumažinamas jų slėgis ir dujos virsta skysčiu. Skysto freono lašeliai patenka į garintuvą, esantį lauke, kur veikiami aplinkos temperatūros vėl pradeda garuoti ir virsta dujomis, iš kur keliauja į kompresorių - taip nuolat vyksta pasikartojantis ciklas.

Susisiekite

Efektyvus energijos vartojimas: kaip sutaupyti?
Žinant ir atliekant paprastus veiksmus galima ne tik sumažinti sąskaitas, bet ir prisidėti prie gyvybiškai svarbaus aplinkos išsaugojimo ateities kartoms.

Daugiau patarimų, kaip efektyviai vartoti energiją ir sutaupyti, rasite čia.