Savitarna
Laivas independence
Laivas independence

Atnaujinta sutartis su Norvegijos „Equinor ASA“ įtvirtins sutaupymus ir stabilesnę SGD krovinių tiekimo struktūrą

Tarptautinei energetikos bendrovei „Ignitis grupė“ priklausančios įmonės „Ignitis“ valdyba pritarė suskystintų gamtinių dujų (SGD) paskirtojo tiekimo sutarties su Norvegijos bendrove „Equinor ASA“ pakeitimams. Pokyčiai sutartyje užtikrins palankesnę SGD krovinių tiekimo struktūrą ir leis sutaupyti 14-17 mln. eurų iki 2024 m. pabaigos, t.y per likusį sutarties galiojimo laikotarpį.

Tiek „Ignitis“, tiek Energetikos ministerija pastaraisiais metais ieškojo būdų, kurie leistų sumažinti paskirtojo tiekimo veiklos sąnaudas ir aktyviai vykdė derybas dėl 2014 m. sudarytos ir 2016 m. pakeistos sutarties su „Equinor ASA“ sąlygų keitimo.

„Atnaujinta SGD krovinių tiekimo sutartis su „Equinor ASA“ – teigiama žinia gamtinių dujų vartotojams. Pakeitimai leis padidinti paskirtojo tiekėjo veiklos efektyvumą užtikrinant mažiausią neigiamą poveikį gamtinių dujų kainai ir sutaupyti 14-17  mln. eurų iki 2024 m. pabaigos. Tai atitinka Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos tikslus ir „Ignitis“ bei jos akcininkų interesus. Atnaujintos sutarties sąlygos taip pat atliepia anksčiau išsakytus tiek Vyriausybės, tiek Finansų ministerijos lūkesčius dėl SGD terminalo paskirtojo tiekėjo veiklos efektyvumo didinimo“, – sako Tadas Adomaitis, „Ignitis“ Didmeninės prekybos tarnybos vadovas.

Aktyvios ir sėkmingos „Ignitis“ derybos dėl paskirtojo tiekimo sutarties sąlygų pakeitimo užtikrins tiek ženklius sutaupymus, tiek didesnį kainų skirtumo stabilumą tarp už SGD krovinius mokamos kainos ir vidutinės gamtinių dujų importo į Lietuvą kainos.

Paskirtojo SGD tiekėjo funkciją „Ignitis“ atlieka nuo 2014 m. Pagal šiuo metu galiojantį reguliavimą skirtumas tarp pagal sutartį su „Equinor ASA“ už SGD krovinių įsigijimą mokamos kainos ir vidutinės gamtinių dujų importo į Lietuvos Respubliką kainos yra padengiamas ir kompensuojamas bendrovei „Ignitis“ per SGD terminalo saugumo dedamąją, kurią moka galutiniai gamtinių dujų vartotojai Lietuvoje.