Savitarna
prailgintuvas
prailgintuvas

„Ignitis“ dalinasi patarimais, kaip įmonėms sumažinti energijos suvartojimą

Šiuo metu dėl geopolitinės įtampos augant energijos kainoms, efektyvus įmonių energijos suvartojimas tampa dar aktualesnis. Energetinis efektyvumas verslui leidžia sutaupyti ir sumažinti išlaidas, mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas ir aplinkai daromą žalą.

„Ignitis“ dalinasi patarimais, kaip įmonėms sumažinti energijos švaistymą.

  1. Modernizuokite apšvietimą. Apšvietimo modernizavimo sprendimai tiesiogiai mažina elektros energijos sąnaudas bei užtikrina geresnę aplinką darbuotojams.
  2. Gerinkite šildymo ir vėsinimo įrangą, įdiegiant pastato šildymo, vėdinimo ar oro kondicionavimo sistemas. Pasirūpinkite suspausto oro sistemos sandarumu, išnaudokite reaktyvinės galios kompensavimo naudą ir pan.
  3. Būtinai stebėkite dujų suvartojimą. Suvartojimui priartėjus prie užsakytų vartojimo pajėgumų ribos, jei tik įmanoma, siekite mažinti vartojimą. Taip išvengsite papildomų kaštų už viršytus pajėgumus.
  4. Renovuokite pastatus, sistemingai atlikite dujas deginančių įrenginių profilaktiką, pasitelkite atliekinę energiją.
  5. Bendradarbiaukite su kitomis įmonėmis. Labai naudinga išgirsti sėkmės istorijas ir pasidalinti galimais problemų sprendimų būdais. Bendradarbiaujant visas kliūtis galima įveikti daug efektyviau.

Daugiau naudingų patarimų rasite atnaujintame Energetinio efektyvumo polapyje „Ignitis“ svetainėje.