Savitarna
APVA parama
APVA parama

Tūkstantinę valstybės kompensaciją galite gauti ir Jūs!

Lietuvoje veikianti Aplinkos projektų valdymo agentūra (trumpiau – APVA) administruoja Energetikos, Susisiekimo, Aplinkos ir kitų ministerijų paramą įvairiems „žalesniems“ sprendimams ir ateities technologijoms (elektromobiliams ar kitoms mažiau taršioms keliavimo priemonėms, šiltesniems namams, šildymo sprendimams ar saulės elektrinėms). Šioms investicijoms ministerijos skiria tūkstančius eurų ES paramos ir valstybės biudžeto lėšų. Šią paramą investicijoms gali gauti tie, kurie užpildo paraiškas APVA kvietime ir nurodytomis sąlygomis įsigyja vieną iš finansuojamų produktų (pvz. saulės elektrinę, elektromobilį ir pan.) bei pateikia prašymą patirtoms išlaidoms kompensuoti. Vien praėjusiais metais Lietuvos gyventojai susigrąžino milijonus eurų.

Kaip? Tereikia išsirinkti sritį ir užpildyti paraišką APVA portale. O rinktis tikrai yra iš ko.

Parama keičiant seną kieto kuro katilą šilumos siurbliu

Iškastinio kuro katilas kelia daugiau galvos skausmo nei sutaupo? Atsibodo kuro sandėliavimas, kvapas ir nuolatinis kūrenimas? APVA pinigus siūlo ir už namų šildymo sprendimo modernizavimą. Tereikia seną katilą pakeisti nauju iki A++ energinės klasės šilumos siurbliu ir į kišenę sugrįš nuo 1 223 eurų.

Paraiškos renkamos nuo 2022 m. birželio 15 d. iki 2022 m. liepos 15 d.  

Parama elektromobiliams ir mažiau taršioms transporto priemonėms

Norite pirkti ar keisti automobilį ir svarstote apie elektromobilį? O gal norite įsigyti elektrinį paspirtuką? Savo išlaidas galite sumažinti su parama. Praėjusiais metais beveik 16 tūkst. gyventojų pasinaudojo parama ir įsigijo mažiau taršias transporto priemones: elektrinius paspirtukus, dviračius ar viešojo transporto paslaugas, persėdo į mažiau taršius automobilius ar elektromobilius. Pirkę naudotus, gavo po 2 500 eurų į kišenę, o naujus – net po 5 000 eurų. O tie, kurie nusprendė atsisakyti taršių nebereikalingų benzininių ar dyzelinių ir juos sunaikino, dar papildomai iš APVA gavo 1 000 eurų!

Šiuo metu vykstančios paramos:

Parama saulės elektrinėms ir saulės parkams

Įsirengdami saulės elektrinę ant stogo (gyvenantys nuosavame name) arba įsigiję dalį saulės parko (gyvenantys daugiabutyje, kaime ar nuosavame name), savo elektros sąskaitas galite sumažinti vidutiniškai 3 kartus. Šiemet, kaip ir pernai, APVA sugrąžino po 323 eurus už kiekvieną įsigytą kW (maksimaliai iki 10 kW), vadinasi, maksimaliai buvo galima susigrąžinti 3 230 eurų.

Susidomėjimas saulės energija tarp gyventojų šiemet rekordiškai didelis, tad valstybė į tai reaguodama skyrė virš 48 mln. eurų paramą. Visiems pareiškėjams, atitikusiems kriterijus, patvirtintos paraiškos paramai gauti ir kai kurie jau džiaugiasi, o kiti netrukus džiaugsis gerokai mažesnėmis elektros sąskaitomis.

Jeigu dar nespėjote į šį traukinį, tam, kad jau kitais metais savo namuose galėtumėte naudoti saulės pagamintą elektrą ir jūs, suskubti reiktų dar šiemet. Paramą saulei planuojama skelbti šią vasarą. Jei norite sužinoti apie būsimą paramą, sekite informaciją: parama saulės elektrinėms arba parama saulės parkams.

Parama būsto renovacijai

Kylant kainoms, nesinori švaistyti šilumos dėl nesandaraus būsto, tiesa? APVA skyrė 4,2 mln. eurų 1–2 butų gyvenamųjų namų modernizavimui. Renovavę nuosavus namus ir pasikėlę energetinę klasę iki raidės B, žmonės gavo kompensacijas iki 14 500 eurų. Vadinasi, jie ne tik sutaupys kitą žiemą, bet jau sutaupė dabar, nes atgavo dalį pinigų. Nors programa pasibaigė, galbūt bus skelbiama dar kartą (nes pareiškėjų buvo daugiau nei skirtų lėšų), todėl sekite naujienas.

Kaip gauti paramą

Tereikia dviejų dalykų – noro ir laiko. Su norais problemų neturėtų kilti, nes kas gi nenorėtų į šeimos biudžetą susigrąžinti kelių tūkstančių? O laiko reikės visai nedaug – susipažinti su paramos sąlygomis ir užpildyti paraišką https://www.apvis.apva.lt/.

Pražiopsoti APVA paramą labai lengva, nes ji trunka ribotą laiką. Apie būsimą paraiškų rinkimą sužinokite, kai tik jis prasidės:

Apie paramą saulės elektrinėmsApie paramą saulės parkams