Savitarna

EnergySmart

Gaminantiems vartotojams

Kaip įvertinamas gaminančių vartotojų, kurie gamina elektros energiją vartojimo vietoje (pvz., ant namo stogo) suvartotas ir ESO neapskaitytas elektros energijos kiekis?

„Mano įrenginiai“ skiltyje, gaminančių vartotojų vietoje pagaminta ir suvartota elektros energija yra prognozuojama pagal tuo metu esančią ilgumos ir platumos apšvietą bei prognozuojamą saulės elektrinės energijos gamybą. Tik tokiu būdu galime preliminariai įvertinti pagamintos ir vietoje sunaudotos energijos įtaką buitinių prietaisų energijos sunaudojimo proporcijai.

Ar programėlėje galėsiu matyti, kiek elektros pagaminama nutolusiame parke arba objekte esančioje elektrinėje?

Nutolusius saulės parkus turintys gaminantys vartotojai programėlėje „EnergySmart“ matos visą nutolusio parko sugeneruotą elektros energiją. Ją apskaito ESO. Gaminantys vartotojai, kurių vartojimo ir gamybos vieta sutampa (elektrinė įrengta vartojimo objekte), mato tik į tinklą atiduotos elektros energijos kiekį.

Objekto pridėjimas

Norėčiau prie programėlės pridėti ir kitus savo objektus, tačiau juose nėra išmaniųjų skaitiklių. Kur galėčiau kreiptis dėl išmaniojo skaitiklio įdiegimo?

Išmaniuosius skaitiklius diegia ESO. Jei norite sužinoti, kada jūsų objekte bus diegiamas išmanusis skaitiklis, kreipkitės telefonu +370 697 61852.

Ar programėle „EnergySmart“ gali naudotis verslas?

Ne. Programėle naudotis gali tik buitiniai vartotojai, turintys išmanųjį skaitiklį bei nepriklausomo tiekimo elektros energijos pirkimo–pardavimo ir paslaugų teikimo sutartį su „Ignitis“.

Per kiek laiko bus patvirtintas programėlėje pridėtas mano objektas?

Prie programėlės pridėtą objektą patvirtiname per 1–2 darbo dienas, nuo pridėjimo dienos.

Kas gali naudotis „EnergySmart“ programėle?

„EnergySmart“ programėle gali naudotis buitiniai „Ignitis“ klientai, sudarę nepriklausomo elektros energijos tiekimo pirkimo–pardavimo ir paslaugų teikimo sutartį, bei turintys išmanųjį elektros skaitiklį.

Duomenų tikslumas

Ar gali programėlėje matomi elektros energijos suvartojimo duomenys neatitikti pateiktų sąskaitoje už elektros energiją?

Gali, tačiau įprastai skirtumas neturėtų būtų didesnis nei 10 proc. Esant didesniems neatitikimams visada prašome vadovautis sąskaitoje pateikiamais duomenimis . Rekomenduojame, informuoti apie tokius neatitikimus, tuomet situaciją įvertinsime detaliau. Pateikite savo klausimą šioje formoje. Klausimus taip pat galite užduoti programėlėje – skiltyje „Paskyros nustatymai“ pasirinkite funkciją „Susisiekti“.

Ką daryti, jei manau, jog programėlė rodo neteisingus duomenis?

Programėlės skiltyje „Paskyros nustatymai“ pasirinkite funkciją „Susisiekti“ ir informuokite apie pastebėtus netikslumus.

Kaip programėlė gauna mano elektros energijos vartojimo bei gamybos duomenis?

Jūsų išmanusis elektros skaitiklis suvartojimo duomenis automatiškai siunčia ESO. Programėlė atvaizduoja iš ESO sistemos gautus ir apdorotus duomenis.

Jūsų elektrinėje pagamintas energijos kiekis, viršijęs vietinį suvartojimą, taip pat patenka į ESO apskaitos sistemas. Programėlėje nėra atvaizduojamas bendras pagamintas elektros kiekis, o pateikiamas tik į tinklus atiduotos elektros kiekis.

Kokiu tikslumu pateikiama elektros suvartojimo statistika, esanti skiltyje „Mano įrenginiai“?

Skiltyje „Mano įrenginiai“ pateikta statistika yra indikacinė. Čia pateikiami duomenys gali turėti 15–20 proc. paklaidą kiekvienai namų įrenginių kategorijai, o stoginę elektrinę turintiems gaminantiems vartotojams galima iki 30 proc. paklaida. Paklaida atsiranda, dėl kitų smulkesnių elektros įrenginių esančių namuose ir skirtingų  įrenginių modelių, su skirtingomis energinėmis klasėmis.

Sutrikimai

Ką daryti, jeigu turiu saulės elektrinę, tačiau programėlėje matau nulinę gamybą?

Skiltyje „Mano profilis“ pasirinkite funkciją „Susisiekti“ ir nurodykite problemą. Jums atsakysime per 1–2 darbo dienas. Dažniausiai gamyba nematoma dėl šių priežasčių:

  1. ESO dar neperdavė generacijos duomenų;
  2. Skaitiklio gedimas;
  3. Reikia perkrauti programėlę.
Kaip susisiekti su programėlės administratoriumi?

Susisiekite su mumis skiltyje „Paskyros nustatymai“ paspaudę mygtuką „Susisiekite“ arba spauskite čia. Jums atsakysime per 1–2 darbo dienas.

Kiti

Ar mano elektros energijos vartojimo ir gamybos duomenys yra kaupiami? Kokia apsauga jiems taikoma? Kas turi prieigą prie mano elektros skaitiklio duomenų?

Programėlės apskaitos sistema kaupia dviejų metų elektros vartojimo ir gamybos duomenis. Daugiau informacijos apie jūsų duomenų apsaugą ir tvarkymą galite rasti programėlės privatumo pranešime, skiltyje „Paskyros nustatymai“ pasirinkus „Sutikimai ir nustatymai“.

Ar išsitrynus programėlę, elektros skaitiklio duomenys toliau kaupiami ir matomi tiekėjui bei ESO?

Jūs bet kada galite ištrinti programėlę. Tai padarius, visi jūsų duomenys bus panaikinti programėlės duomenų bazėje, bet toliau bus kaupiami ir matomi tiekėjui bei ESO.

Ar išjungti prietaisai (TV, kompiuteriai, pakrovėjai) įjungti į elektros lizdus vis tiek vartoja elektros energiją?

Taip. Skiltyje „Mano įrenginiai“ galite apytiksliai įsivertinti, kiek energijos sunaudoja nuolat į elektros lizdus įjungti įrenginiai. Šie duomenys pateikti skiltyje „Įrenginiai budėjimo režime“.

Ar programėlėje galiu matyti, koks yra mano suvartotos elektros energijos kiekio CO₂ pėdsakas?

Taip, skiltyje „Periodinės ataskaitos“ galite matyti suvartotos elektros energijos CO₂ emisijų statistiką, o taip pat kiek medžių, gali padengti šių emisijų kiekį. Emisijų kiekis yra apskaičiuojamas, neatsižvelgiant, ar naudojate žaliąją energiją.

Kas yra išmanusis elektros skaitiklis?

Nuo 2022 m. „Elektros skirstymo operatorius“ (ESO) Lietuvoje diegia išmaniuosius elektros energijos skaitiklius. Išmaniųjų skaitiklių rodmenys yra nuskaitomi automatizuotai, todėl vartotojams nebereikia savo tiekėjui deklaruoti skaitiklio rodmenų. ESO praneša apie išmanaus skaitiklio įrengimą.

Ar išmaniam elektromobilio įkrovimui reikia plano „Išmanus – Valandinis“?

Taip. Kad sutaupytumėte, objekte, kuriame įkraunamas elektromobilis turi būti pasirinktas kintamos kainos elektros planas „Išmanus – Valandinis“.

Kaip užsakyti planą „Išmanus – Valandinis“?

Elektros tiekimo planą „Išmanus – Valandinis“ galite užsisakyti savitarnoje e.ignitis.lt. Plačiau apie šio plano privalumus skaitykite čia.

Kokius elektromobilius galima prisidėti prie EnergySmart programėlės?

Audi, BMW, Cupra, Hyundai, KIA, Seat, Škoda, Tesla, Volkswagen.

DUK Temos

Ar žinojote, kad IGNITIS Savitarnoje galite:

  • Atsiskaityti už elektrą, dujas, šildymą, vandenį, telekomunikacijos ir kitas namų paslaugas
  • Pasirašyti sutartis
  • Sužinoti savo planą, tarifą, suvartojimo statistiką
  • Peržiūrėti mokėjimų istoriją
  • Deklaruoti skaitiklio rodmenis
  • Pasikeisti turimą elektros planą
  • Ir daug daugiau
Prisijungti
Ignitis savitarna