Nauda ir įrengimas

Kodėl naudinga įsirengti saulės elektrinę?

Saulės elektrinių išgaunama ekologiška elektros energija – kryptis, kurią renkasi vis daugiau atsakingų ir sutaupyti norinčių gyventojų visame pasaulyje. Siūlydamas įsirengti saulės elektrinę, Ignitis pasirūpina visais paslaugos įdiegimo procesais: nuo modulių parinkimo, dokumentacijos sutvarkymo, elektrinės montavimo iki visiško įrengimo ir elektrinės įjungimo.

Gaminti saulės energiją verta:
• prisidėsite prie švaresnės aplinkos kūrimo;
• sumažinsite elektros energijos išlaidas;
• taupysite laiką, saulės elektrinių priežiūrą patikėdami mums.

Turite klausimų ar norėtumėte pasitarti? Susisiekite su mumis per šią formą – mielai padėsime!

Kaip įsigyti ir įsirengti saulės elektrinę?

Galite užsisakyti dalį nutolusios elektrinės (daugiau informacijos rasite www.saulesparkai.lt puslapyje) arba galite įsirengti saulės elektrinę ant savo namo stogo.

Kviečiame susisiekti su mumis per šią formą ir mes padėsime Jums išsirinkti geriausią sprendimą!

Klausimai apie saulės elektrines

Koks saulės elektrinės atsipirkimo laikotarpis?

Saulės elektrinių atsiperkamumas priklauso nuo pasirinkto tarifo plano elektros energijos kainos, pasirinkto naudojimosi tinklais paslaugos mokėjimo būdo ir jo kainos, elektros energijos vartojimo įpročių, namo stogo orientacijos ir krypties bei kitų faktorių. Pavyzdžiui, su šiuo metu galiojančiomis kainomis, ir gaminimo metu iš karto suvartojant 30% elektros energijos, 3-10 kW galios elektrinė atsiperka per maždaug 8-10 metų, o po šio periodo ir toliau suteikia naudą jos naudotojui. Gavus paramą, atsipirkimo laikotarpis gali sumažėti maždaug 2-3 metais.

Kokia garantija suteikiama saulės elektrinėms?

Visi mūsų siūlomi elektrinių komplektai turi 10 metų produkto garantiją ir 25 metų saulės modulių efektyvumo garantiją, užtikrinančią, jog šio termino pabaigoje saulės moduliai veiks ne mažesniu nei 80% efektyvumu.

Kaip pasirinkti saulės elektrinės galią?

Renkantis saulės elektrinės galią svarbiausia įsivertinti jūsų metinį elektros energijos suvartojimą – įsirengus per mažos galios saulės elektrinę jums reikės mokėti įprastu tarifu už suvartotą, bet nepagamintą elektrą, o įsirengus per daug galingą elektrinę nesuvartosite visos pagamintos elektros energijos ir elektrinės atsipirkimo laikotarpis bus ilgesnis. Saulės elektrinės leistina naudoti galia negali būti didesnė nei jūsų turimo elektros įvado leistinoji naudoti galia. Paprastai 1 kW galios saulės elektrinė pagamina apie 1000 kWh energijos per metus. Tad jei suvartojate 10 000 kWh per metus, jums reikėtų apie 10 kW galios saulės elektrinės. Montuojant ant stogo, 1 kW galios elektrinė užima maždaug 6 m2 stogo paviršiaus.

Koks optimalus modulių pasvirimo kampas?

Optimalus saulės modulių pasvirimo kampas yra 30 - 40 laipsnių tarp modulio ir horizontalios plokštumos, tačiau nedidelis nukrypimas nuo šio kampo žymių nuostolių nesukelia.

Kuri pasaulio kryptis efektyviausia saulės elektrinei ir kaip nuo to priklauso elektrinės efektyvumas?

Efektyviausia saulės modulius būti nukreipus į pietus, tačiau jų pasukimas į pietryčius ar pietvakarius žymių efektyvumo sumažėjimo nesukels. Dideli energijos gaminimo efektyvumo praradimai bus pastebimi modulius nukreipus į šiaurės, šiaurės vakarų ar šiaurės rytų kryptis, tad saulės modulius įsirengti šiomis kryptimis nerekomenduojame.

Kaip panaudojama pagaminta energija?

Šviečiant saulei elektrinė gamina elektros energiją, kurią naudoja jūsų įrenginiai. Jeigu saulės elektrinė gamina daugiau elektros energijos nei tuo metu yra suvartojama, likusi nepanaudota energija yra pateikiama į skirstomuosius ESO tinklus. Jeigu jūsų namų vidaus įrenginiai vartoja daugiau energijos nei tuo metu pagamina saulės elektrinė, energijos skirtumas yra padengiamas iš ESO skirstomojo tinklo atgaunant anksčiau į tinklą pateiktą elektros energiją arba perkant ją iš mūsų bendrovės įprasta tvarka ir kaina.

Kaip susikurti Fronius įtampos keitiklio įrangos stebėsenos programėlės vartotoją?

Fronius įtampos keitiklio įrangos stebėsenos programėles vartotoją galite susikurti pagal šią instrukciją:

Svarbu: rekomenduojame susikurti šią paskyrą iki saulės elektrinės įrengimo bei naudoti sutartyje nurodytą el. paštą.

Informacija apie gaminančius vartotojus

Kas yra gaminantis vartotojas, kaip juo tapti ir kiti klausimai

Gaminantis vartotojas yra elektros energijos vartotojas, galintis ne tik vartoti elektros energiją iš ESO tinklų, bet ir pateikti ją į tinklą vėlesniam susigrąžinimui.

Dvipusė apskaita skaičiuoja gaminančio vartotojo suvartotos iš tinklo ir pateiktos į tinklą elektros energijos kiekį. Turėdamas dvipusę apskaitą gaminantis vartotojas visą pagamintą, bet nesuvartotą elektros energiją pateikia į ESO tinklą, o kai elektra jėgainėje negaminama ar pagamintos energijos neužtenka padengti suvartojimą, ją galima atgauti už naudojimosi tinklais paslaugos kainą. Šios paslaugos kainą nustato Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

Tais atvejais, kai gaminantis vartotojas per ataskaitinį laikotarpį suvartoja daugiau elektros energijos nei pagamino, už skirtumą klientas moka įprastinę pasirinkto vienos laiko zonos elektros tarifų plano kainą.

Daugiau informacijos apie tai, kaip tapti gaminančiu vartotoju, kokius elektros energijos tarifų planus gali pasirinkti gaminantis vartotojas, kaip pasikeisti atsiskaitymo būdą, kur rasti energijos kiekio apskaitą rasite D.U.K. skiltyje gaminantiems vartotojams.

Paraiškos ir sutartys ESO

Kaip užpildyti paraišką saulės elektrinės prijungimui prie ESO tinklų?

Visą informaciją apie saulės elektrinės prijungimą prie ESO tinklo rasite jų puslapyje.

Kada pasirašoma elektros tiekimo sutartis gaminančiam vartotojui?

Elektros energijos pirkimo – pardavimo (EEPP) sutartis yra pasirašoma po ESO prijungimo sutarties pasirašymo ir rangovo deklaracijos pateikimo ESO.

Kaip pasirašyti ESO prijungimo sutartį?

Sutarties pasirašymo instrukcijas rasite čia: ESO PS sutarties instrukcija

Kaip pasirašyti gaminančio vartotojo Elektros energijos paslaugų prijungimo (EEPP) sutartį?

Sutarties pasirašymo instrukcijas rasite čia: EEPP sutarties instrukcija

Kaip pasididinti elektros galią?

Galios didinimo paslaugą teikia AB ESO. Galios didinimo paslaugos užsakymo instrukciją rasite čia. Visą detalią informaciją apie elektros galios didinimą rasite jų puslapyje.

Parama

Ar saulės elektrinės įrengimui taikoma valstybės parama?

Visą informaciją apie valstybės teikiamą paramą saulės jėgainių įrengimui rasite Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros svetainėje www.apva.lt.

Kaip užpildyti paraišką gauti paramą saulės elektrinei?

Dalinamės instrukcija, kaip rasti ir užpildyti paraiškos formą gauti paramą saulės elektrinėms, įrengiamoms ant individualių namų stogų ar individualių namų sklypuose.

Kaip užpildyti paraišką gauti paramą įsigyjant saulės elektrinės dalį iš saulės parko?

Dalinamės instrukcija, kaip rasti ir užpildyti paraiškos formą gauti paramą saulės elektrinės daliai, ją įsigyjant iš saulės parko.